BF230-TN/500
Learn more
Back to product category
BF230-TN/500
BF230-TN/500
Only available through manufacturers of fire dampers
Choose an existing Project List to add this product:
Show all Projects Lists
You have no existing Project Lists.
Or create a new Project List to add this product:
Design data: Design data
Bookmark this page
Share
  • Downloads
  • Accessories
  • Product videos
  • Details
Downloads
Documentation
  • Download
  • Download
  • View now
Tender texts
CAD / BIM
BIM / Revit
  • View now
Data for planners
Success stories
0 item(s) selected
Download selected Share selected via email Add selected to download folder Go to download folder
Accessories
Mechanical accessory
ZA18-BF
ZA18-BF
Adapter for form fit 12 mm on round shaft 18 mm, L = 33 mm for BFL, BLF, BFN, BF, BLE, BEN, BEE
Add to Project List
Please contact your local Sales Representative for ordering.
ZK-BF
ZK-BF
Adapter for form fit with clamp for round shaft 10...20 mm / square 10...16 mm for BF, BLF
Add to Project List
ZK1-B
ZK1-B
Hand crank, 40 mm, for BLF, BF, BLE, BE
ZK1-B.1
ZK1-B.1
Multipack 100 pcs.
ZK2-B
ZK2-B
Hand crank, 70 mm, for BLF, BF, BLE, BE
ZK2-B.1
ZK2-B.1
Multipack 100 pcs.
ZSD-B.1
ZSD-B.1
Protective bag with wire
ZSN-BF
ZSN-BF
Bracket for SN2-C7 for BF
ZZ12-B
ZZ12-B
Pointer 12x12 mm for BLF, BF, BFA, BLE
ZZ12-B.1
ZZ12-B.1
Electrical accessory
BKN230-MOD
BKN230-MOD
Communication and power supply unit for fire damper actuators 230 V
ZBAT0
ZBAT0
Blanking cover for BAT (without thermal fuse for duct inside temperature)
ZBAT72
ZBAT72
Spare tripping element for BAT, Duct inside temperature 72°C (colour black), Probe length 65 mm