BFN230-T/300
Learn more
Back to product category
BFN230-T/300
BFN230-T/300
Only available through manufacturers of fire dampers
Choose an existing Project List to add this product:
Show all Projects Lists
You have no existing Project Lists.
Or create a new Project List to add this product:
Design data: Design data
Bookmark this page
Share
  • Downloads
  • Accessories
  • Product videos
  • Details
Downloads
Documentation
  • Download
  • Download
  • View now
Tender texts
CAD / BIM
BIM / Revit
Success stories
0 item(s) selected
Download selected Share selected via email Add selected to download folder Go to download folder
Accessories
Mechanical accessory
ZA11-B
ZA11-B
Form fit insert 12/11 mm for BFL, BFN
Add to Project List
Please contact your local Sales Representative for ordering.
ZA11-B.1
ZA11-B.1
Multipack 50 pcs.
Add to Project List
ZKN1-B
ZKN1-B
Hand crank, 40 mm, for BFL, BFN, BFA, BEN, BEE
ZKN1-B.1
ZKN1-B.1
Multipack 100 pcs.
ZKN2-B
ZKN2-B
Hand crank, 63 mm, for BFL, BFN, BFA, BEN, BEE
ZKN2-B.1
ZKN2-B.1
Multipack 100 pcs.
ZSD-B.1
ZSD-B.1
Protective bag with wire
ZSN-B
ZSN-B
Bracket for SN2-C7 for BFL, BFN, BFA, BEN, BEE
ZZN12-B
ZZN12-B
Pointer 12x12 mm for BFL, BFN, BEN, BEE
ZZN12-B.1
ZZN12-B.1
Electrical accessory
BKN230-MOD
BKN230-MOD
Communication and power supply unit for fire damper actuators 230 V
ZBAT0
ZBAT0
Blanking cover for BAT (without thermal fuse for duct inside temperature)
ZBAT72
ZBAT72
Spare tripping element for BAT, Duct inside temperature 72°C (colour black), Probe length 65 mm