LH24A-MP200-TP
Läs mer
Tillbaka till produktkategori
LH24A-MP200-TP
LH24A-MP200-TP
Listpris
Lägg till i projektlistan
Välj en befintlig projektlista för att lägga till den här produkten:
Visa alla projektlistor
Det finns inga befintliga projektlistor.
Eller skapa en ny projektlista för att lägga till den här produkten:
Konstruktionsdata: Konstruktionsdata
Bokmärk denna sida
Dela
  • Nedladdningar
  • Tillbehör
  • Detaljer
Nedladdningar
Dokumentation
  • Ladda ner
  • Ladda ner
  • Visa nu
Offerttexter
CAD/BIM
BIM / Revit
  • Visa nu
Information för projekterare
CAD-nedladdning/3D-läsare
Systemintegration
Aktuella dokument
Programvara/appar
0 valda artiklar
Tillbehör
Mekaniska tillbehör
Z-AS2
Z-AS2
Ändstoppssats, för LH.. / CH..
Multipack 20 st.
Ditt pris: ...
Lägg till i projektlistan
Z-DS1
Z-DS1
Vridsäkring, för linjärt ställdon, för kompensation av tvärkrafter
Ditt pris: ...
Z-KS2
Z-KS2
Kopplingsstycke M6
Z-TP
Z-TP
Terminalskydd IP54
Multipack 20 st.
Elektriska tillbehör
CRP24-B1
CRP24-B1
Lägesställare för väggmontering, 0...100%, arbetsområde valbart, 0...10 V eller 2...10 V
SGA24
SGA24
Lägesställare för väggmontering
SGE24
SGE24
Lägesställare för inbyggd montering
SGF24
SGF24
Lägesställare för frontpanelmontering
Z-UIC
Z-UIC
Signalomvandlare spänning/strömstyrka 100 kΩ 4...20 mA, matning AC/DC 24 V
ZN230-24MP
ZN230-24MP
MP-bus matningsspänning för MP-ställdon
Verktyg
Belimo Assistant 2
Belimo Assistant 2
För gratis nedladdning
LINK.10
LINK.10
Belimo Assistant Link Bluetooth och USB till NFC och MP-Bus-omvandlare
för konfigurerbara och kommunicerande enheter
ZK1-GEN
ZK1-GEN
Anslutningskabel 5 m, A: RJ11 6/4 LINK.10, B: 6-stifts serviceuttag för Belimo-enhet
ZK2-GEN
ZK2-GEN
Anslutningskabel 5 m, A: RJ11 6/4 LINK.10, B: anslutningskabel med fria ledare till MP/PP-plint
Gatewayer och fältmoduler
UK24BAC
UK24BAC
Gateway MP till BACnet MS/TP
UK24MOD
UK24MOD
Gateway MP till Modbus RTU
Detaljer
Specifikationer
Spänning AC/DC
AC/DC 24 V
Effektförbrukning (i drift)
2.5 W
Effektförbrukning (i viloläge)
1.2 W
Effektförbrukning för dimensionering
5 VA
Anslutningsförsörjning/styrning
Terminaler 4 mm² (kabel ø4...10 mm, 4-trådig)
Kraft
150 N
Styrningstyp
  • MP-Bus
  • DC 2...10 V
  • DC 0.5...10 V
Rörelseriktning av motor
Valbar med brytare
Manuell förbikoppling
Med tryckknapp, kan låsas
Lyfthöjd
200 mm
Gångtid (motor)
150 s / 100 mm
Gångtid motor variabel
70...270 s / 100 mm
Skyddskategori
IP54
Skyddsklass NEMA
NEMA 2
Kapslingstyp
UL Enclosure Type 2
Omgivningstemperatur
-30...50°C [-22...122°F]